Принт версія
 

Композитор Иван Карбиц Автомобили Lamborghini
16.02.2009

"БЕРЕЖЛИВЕ ВИРОБНИЦТВО" ПРОТИ КРИЗИ

На початку лютого Корпоративний університет провів бізнес-симуляцію для керівників Копрового цеху ЧерМК ВАТ "Сєвєрсталь".

Програма заходу була розрахована на два дні. У грі змодельована ситуація управління і організації виробничого процесу. Учасники виконували ролі операторів, планувальників, керівників, експедиторів, постачальників. Перед ними була поставлена мета: за обмежений час організувати роботу підрозділу і випустити продукцію. Гра складалася з декількох раундів. У першому, учасникам пропонувалося вирішити завдання звичайним способом, а в подальших раундах – внести зміни до процесу, використовуючи принципи бережливого виробництва. Результат гри - скорочення витрат, і зростання продуктивності в десятки разів. З кожним подальшим раундом ще більше збільшувалася операційна ефективність. Таким чином, за допомогою моделювання досить простої ситуації вдалося продемонструвати учасникам те, як можна змінити бізнес-процес і удосконалити його. За словами тренера Наталії Колобової, учасники виявили максимальну зацікавленість і включеність в гру, оскільки багато з тих проблем, які були виявлені в ході гри, існують на робочому місці.

Сьогодні, коли "Сєвєрсталь", як і вся російська економіка, переживає досить складні часи, необхідно знаходити і упроваджувати нові форми організації бізнес-процесів. І однією з найефективніших технологій навчання є бізнес-симуляція. Вона дозволяє легко і швидко впливати на уявлення, що склалися, про те, як мають бути організовані бізнес-процеси і наочно продемонструвати переваги технології бережливого виробництва, залучити співробітників в зміни.

"Безумовно, наша робота в цьому напрямі продовжуватиметься, - говорить Наталія Колобова, - В планах на проведення бізнес - симуляцій бережливого виробництва вже знаходяться і команди інших підрозділів".

 
Rambler's Top100